1  2  3  ... 85  
SLAYT ŞOV
Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.

12.12.12'nin ilk nikahlari ve ilk bebekleri

Damadin uyanikligi baskandan döndü
ERZURUM’da, 12.12.2012 tarihinin büyüsüne kapilan 31 çiftin nikahlari kiyildi. Özel günde saat 12.12’de Evlendirme Dairesine gelen merkez Yakutiye Belediye Baskani Ali Korkut, Lale Dogan ile Bahadir Yildirim çiftinin nikahini kiydi. Evlilik isleminin tamamlanmasindan sonra damat Bahadir Yildirim, kartvizitini verdigi Belediye Baskani Ali Korkut’a is makinasi sattigini belirterek randevu istedi. Baskan Korkut ise damata, 'Senin simdi çok heyecanli olman gerek. Bugün is düsünme' dedi.

Nikah günlerini unutulmayacak tarihe denk getirmek isteyen çiftler, aylar öcesinden Yakutiye Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne basvurdu. Evlendirme Dairesi, 31 çifte 12.12.2012 tarihi için randevu verdi. Erken saatlerde Evlendirme Müdürlügü’ne gelen çiftler, büyük bir heyecanla Nikah Memuru Mensur Akdemir’e nikahlarini kiydirdi. Özel günün özel dakikalari 12.12’de randevu alan çiftin nikahini ise Belediye Baskani AK Partili Ali Korkut kiydi. Baskan Korkut, sahitler Nihal-Ercan Küçük ile Sosyal Hizetler Il Müdürü Sultan Murat Aydin’in huzurunda ’evet’ diyen 23 yasindaki Lale Dogan ile 28 yasindaki Bahadir Yildirim’a evlilk cüzdanlari ile birlikte belediyenin gün için özel hazirladigi hediyeleri verdi.

Evlilik cüzdanini vermesinden sonra Baskan Korkut’a kartvizitini uzatan Bahadir Yildirim, 'Efendim ben is makinalari satiyorum. Birkaç kez makaminiza geldim fakat sizinle görüsme firsatim olmadi. Görüsmek için randevu istiyorum' dedi.

Uyanik damadin sözleri karsisinda gülümseyen ve randevu talebini kibarca reddeden Baskan Ali Korkut, 'Sen tek tasla iki kus vurmak istiyorsun. Oysa simdi senin heyecanli olman lazim. Isi unut' diye konustu.

Tarihi bir günde nikah kiydirmak için bes ay öncesinden randevu aldiklarini belirten Bahadir Yildirim, 'Bizim için tam istedigimiz gibi bir nikah oldu. Hem nikahimizi Baskan kiydi, hem de bir çok medya nikahimizi görüntüledi. Nikahtan sonra firsat bu firsat diyerek baskana kartimi verip randevu istedim. Çünkü Baskanla daha önce 2-3 kez görüsmek için belediyeye geldim ama bir türlü görüsemedim. Ama olmadi' dedi.

Unutulmaz bir tarihte evlendigi için çok mutlu oldugunu söyleyen Lale Dogan Yildirim ise, bugün evlenen tüm çiftlere mutluluklar diledi.

  • Kategori